UŠETŘÍTE 20%

Jana Eyrová

,

Román významné anglické autorky vypráví jeden z nejlepších milostných a dramatických příběhů všech dob. Příběh v dětství ponižované a odstrkované dívky, ze které i přesto vyroste silná a sebevědomá žena – Jana Eyrová.
Ta přichází jako vychovatelka na panství pana Rochestera a v tajuplném a děsivém domě prožívá svou osudovou lásku. Než si ale prosadí svou svobodnou vůli, bude muset prožít ještě mnoho strachu a utrpení.
Klasické dílo anglické literatury už přes půldruhého století dokazuje, že žena dokáže mnohem víc, než kolik se od ní očekává.

319  včetně DPH

 • Formát: 128 x 200 mm
 • Rozsah: 544 stran
 • Vazba: tvrdá vazba
 • EAN: 9788075463807
 • Rok vydání: 2022

1 recenze Jana Eyrová

 1. Zápisky jedné knihovnice

  Překladatelům se podařilo zachovat úžasnou atmosféru, kterou Jana Eyrová má. Je to trochu ponuré, smutné i tajemné čtení. Děj plyne pomalu, je hodně popisný, nečekejte příliš mnoho akcí – vše je především o emocích. Vypravěčkou je samotná Jana, její příběh je čtenáři podán ich-formou a jak to bylo v tehdejší literatuře zvykem, hrdinka promlouvá přímo ke čtenáři tak, že ho v průběhu knihy oslovuje a obrací se přímu k němu. V textu se objevují francouzské věty, na konci knihy jsou vysvětlivky, takže se nemusíte bát, že by vám unikl smysl konverzace mezi hrdiny.

  Nové vydání s moderním čtivým překladem, který si zachovává dobovou atmosféru, je důstojným následovatelem dosavadních vydání nesmrtelné klasiky a já ho směle doporučuji všem, jimž se Janiny osudy navždy vryly do srdce, aby si je touto knihou znovu připomněli, stejně jako novým čtenářským duším, které se na příběh lásky teprve chystají.

  Celá recenze na blogu Zápisky jedné knihovnice

Přidat recenzi

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *