UŠETŘÍTE 20%

Na Větrné hůrce

Na bouřném severu Anglie leží Větrná hůrka. Panství vřesovišť a mokřadů, kde žijí lidé nezkrotní jako okolní příroda. Kraj, kde na hřbitovech ještě straší a kde vášeň stravuje zamilovaná srdce.
Tento historický román se odehrává na Drozdově a Větrné hůrce od druhé poloviny 18. století do počátku 19. století. Působivý román je mistrnou psychologickou studií člověka, který zasvětil život pomstě. Autorka sugestivně líčí prostředí, v němž hrdina vyrůstal, objasňuje příčiny, pro které se z normálního chlapce vyvinul v ovzduší nenávisti tvor, který splácí všechny domnělé i skutečné křivdy nelidským způsobem a jenž nezná slitování ani sám se sebou. Jediná bytost, žena, která je schopná učinit z něho normálního člověka, se provdá za jeho soka a za dramatických okolností umírá. Tím jsou spáleny všechny mosty mezi hrdinou a okolním světem a začíná příběh fanatické pomsty na všech příslušnících rodiny milované ženy.
Emily Brontëová, mladší sestra Charlotty Brontëové, publikovala svůj jediný román roku 1847 pod mužským pseudonymem Ellis Bell. O rok později, v pouhých třiceti letech, zemřela.

319 

  • Formát: 128 x 200 mm
  • Rozsah: 384 stran
  • Vazba: tvrdá vazba
  • EAN: 9788075463869
  • Rok vydání: 2022

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí „Na Větrné hůrce“

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *