UŠETŘÍTE 50%

Třetí zahrada

, , ,

Sedmnáctiletá šlechtična Nella se ocitne v klášteře poté, co její otec prohýří rodinný majetek. Po smrti abatyše Jenovéfy, která jí v klášterní zahradě odhalovala krásy a dobro květin a bylinek, Nelle začíná dvouleté období plné utrpení a znásilňování duše i těla. Když se pak nečekaně objeví její otec a odveze ji domů, je přesvědčena, že se její život změní k lepšímu. Její lásku s medikem Sebastianem ukončí sňatek: je proti své vůli provdána za ovdovělého knížete Nikolase Albrechta. Jejich svazek je plný vášně, zrady, nenávisti a nepochopení. Nakonec je sňatek anulován a Nella přesídlí na malý zámeček, kde pozná svobodu a nové přátele a také se vrátí k milované práci v zahradě. Objevuje tajemství výroby parfémů, vonných krémů a přísad do koupele. Mění se v silnou a sebevědomou ženu, kterou obdivuje i její bývalý manžel. Jejich sblížení však stále brání Nikolasovy předsudky a hlavně tajemství, které každý z nich skrývá hluboko v srdci. Autorka dokáže živě vylíčit život na šlechtických sídlech i v měšťanských domácnostech, nevyhýbá se intimním scénám, které dokreslují složitost lidských vztahů i obtížnou nápravu minulých útrap.

174  včetně DPH

 • Formát: 140 × 210 mm
 • Rozsah: 240 stran
 • Vazba: tvrdá vazba
 • EAN: 9788075463340
 • Rok vydání: 2021
Hmotnost 2 kg

1 recenze Třetí zahrada

 1. Eliška K.

  Kniha se mi moc líbila, četla jsem ji hned dvakrát a moc se těším na další díla autorky. 🙂
  Ústřední postava knihy mi přirostla hned k srdci především tím, že je to velmi umíněná a tvrdohlavá osoba, která zažila útrapy kláštera, nuceného sňatku se starším vdovcem a přesto z toho všeho dokázala vybruslit ven a zařídit si šťastný život. Definitivně je to kniha inspirativní a svým způsobem i motivační, napsaná tak chytlavým způsobem, který vás okamžitě vtáhne do děje. Ten, ač se odehrává v 18. století, vám přijde jako něco naprosto přirozeného, téměř jako byste byli hned vedle. Nella navíc neřeší jen šlechtické potíže. Rovněž se zabývá existenčními problémy, její rodina nemá pro její chování zrovna dvakrát pochopení a boří i mýty ohledně sexistického rozdělení společnosti, které v té době bylo naprostým standardem. Jo a abych nezapomněla, taky se můžete inspirovat nějakými těmi přes dvěstě let starými techtlemi mechtlemi, těch tam taky pár najete.
  Na Třetí zahradě se mi nejvíc líbí poutavá dobová atmosféra, což je v současnosti, kdy v podstatě zažíváme na vlastní kůži nejdivočejší sci-fi scénář a mnohdy se zdá být nejlepším řešením určité zpátečnictví, velice osvěžující únik správným směrem.

Přidat recenzi

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *