Novinka 6. června 2019 – Kategorie: Fortuna Libri

Čeho všeho je člověk pro lásku schopen?

Zejména v době, kdy státní či rodinné zájmy a především touha po větší moci, převládly nad přirozenými lidskými city. Ani lidé z královských nebo vévodských rodin nemívali na růžích ustláno; patřit k členům aristokratického rodu nebylo vždy příjemné a už vůbec ne šťastné. Historický román Hříchy mocných nabízí lidské osudy a komplikované vztahy plné intrik, nenávisti a zla z období italské komuny, rozepří a bojů v severní Itálii, ale rovněž zachycuje události stoleté války. Ta ve 14. a 15. století přivedla Francii na pokraj neštěstí. Jako čistý pramen působí na čtenáře vášnivý a upřímný milostný vztah osudem zkoušené Francesky di Valleta, jež se proti vlastní vůli musela stát ženou tyrana „s dobrým jménem“ Henryka de Mosella. Franceska opustila rodnou Itálii a odjela přes Savojsko do Lotrinska, kde ji netrpělivě očekával budoucí manžel a pán. Krásná žena, zbožňovaná nejedním urozeným mužem, našla své největší štěstí i trýzeň v hluboké lásce k Enzovi di Challant, svému příteli z dětství.

Jak asi skončil příběh mladé ženy, která život zasvětila lásce v době, která ženám nepřála? Vždyť pro mnohé z nich byl právě manžel největším nepřítelem…

O autorce

Eva Ava Šranková (1974) se narodila a žije v Nitře. Je autorkou historických milostných románů zaměřených na evropské dějiny středověku a členkou Literárního klubu Janka Jesenského v Nitře. Přesto, že se její romány nevyhýbají obrazům krutostí, kterých se dopouštěla středověká společnost beroucí do úst slova: Bůh to chce, autorka pod hromadou špíny, násilností a intrik objevuje ukrytou krásu a lásku, která je ústředním tématem jejich knih.

Knihu zakoupíte  ZDE

« Novinka
Novinka »