Sleva

Srdce mezi vinicemi

Třicetiletá Hannah má před promocí na ekonomické škole v Berkeley v Kalifornii. Čeká ji vysněná budoucnost – slibná kariéra v New Yorku v prosperující firmě, skvělé finanční ohodnocení a společný život s partnerem Ethanem. Než se z Kalifornie definitivně odstěhují, vyrážejí si na poslední společný víkend do Sonomy, vinařského regionu. Ať už za to může zdejší lahodné víno, malebná krajina, nebo rázovití lidé – vše tak odlišné od zrychleného, rušného života v New Yorku. Hannah začíná přehodnocovat nejen své rozhodnutí vrátit se do velkoměsta, ale i svůj partnerský vztah. Dostane pracovní nabídku od jednoho vinařství, které má finanční problémy a rozhodne se tuto výzvu přijmout. Co ji čeká? Zvládne dělat práci, ke které se zavázala a pomůže vinařství z krize? Najde cestu sama k sobě? Nebo i novou lásku?

349  262  včetně DPH

 • Formát: 140 × 210 mm
 • Rozsah: 304 stran
 • Vazba: tvrdá vazba
 • EAN: 9788075462084
 • Rok vydání: 2019

Recenze Srdce mezi vinicemi

 1. Zdenka z Medvědí oázy

  Fortuna Libri vydala letos na začátku léta tuhle knihu, která si mě získala nejprve svým názvem, pak anotací a nakonec jsem v ní našla i něco víc.
  Pro někoho možná obyčejný, lehce neuspořádaný příběh jedné třicátnice, která je na pomezí svého života. Zahodí skvělé místo pro jedno malé vinařství, kde má i méně peněz, než kdyby přijala pozici, o kterou dlouhá léta usilovala. Její přítel s ní nesouhlasí a tak raději odejde, aby nemusel koukat, jak zahazuje svůj – jejich život. Jenže Hannah cítí, že je to správné rozhodnutí. Navíc jí okouzlí kraj, kde se vinařství nachází. Sonoma je malebné místo se svým pomalým tempem a lidmi žijícími v ní. Navíc je tu i William. Syn majitelů vinařství, pro které ona začala pracovat.
  Na začátku neví nic o chodu vinařství. Má jen pár nápadů, které by chtěla zkusit realizovat a tak pomoci podniku, který má sice potenciál, ale neví, jak ho prodat. Díky tomu poznává nejen život kolem vína, ale i rodinné poměry ve vinařství.
  Každý má své trable a za světlem pozlátka se může skrývat hluboký smutek. Jenže i ze smutku může vzejít něco úžasného. Stejně jako z hroznů, kterým nemusí nikdo dávat šanci, může vzniknout láskou a trpělivostí to nejúžasnější víno na světě.

  Přiznám se, že tuhle knihu mám přečtenou už delší dobu. Když jsem jí četla prvně, tak mi přišla taková nijaká a já jí i odkládala na neurčito, až jsem ji jednoho dne dočetla. Pak jsem ji nechala i být, protože jak psát o něčem, co vás nenaplnilo?
  Jenže pak nastalo v mém životě období a já si knihu přečetla znovu. Najednou jsem na jejích stránkách nalézala klid. Útěchu a pozorumění, které mi v tu dobu tak chybělo. Nebylo to příběhem. Ten byl takový obyčejný, kdy vám možná i hlavní hrdinka lezla na nervy, jak se ve všem pitvala. Ten klid jsem měla díky tomu, jak to bylo celé napsané a jak to nakonec skončilo. Pokaždé, když jsem knihu brala do rukou, jsem věděla, že se s ní zaseknu na pár dlouhých minut, abych ji pak lehce odložila a pokračovala ve četbě jiné. Věděla jsem ale, že tu pro mě je. Že na mě čeká a já se do jejích slov balila jako do ochraného objetí, které mi tak scházelo. Zní to asi divně, ale já z ní mám takový pocit. Možná jste sami zažili něco podobného u jiných knih, které vám přirostli k srdci. U mě je to tak u téhle a je to asi i dobře. Přeci každý občas potřebuje obejmout, i když jen imaginárně. Ten pocit vám nikdo nevezme.

 2. Romana z Knižní kavárny

  Co se může stát, když jedete se svým partnerem na příjemnou dovolenou a náhodou zavítáte do jednoho malého vinařství? Může se vám během pár dní zcela obrátit váš dosavadní nalajnovaný život vzhůru nohama? Nebo by bylo lepší zůstat na předem vytyčené cestě?

  Třicetiletá Hannah má před sebou nejlepší fázi života. Právě bude promovat na ekonomické škole v Berkeley v Kalifornii a čeká ji její vysněná budoucnost. Se svým partnerem Ethanem se chystá přestěhovat do New Yorku a začít pracovat v prosperující firmě se skvělým finančním ohodnocením. Co víc si přát!

  Než se z Kalifornie odstěhují, vyrazí si společně na poslední prodloužený víkend do vinařského regionu Sonoma. Chtějí ze sebe setřást nervozitu zkoušek a užít si dosyta jeden druhého. Bohužel se jejich víkend nevyvíjí zcela dle představ Hannah, a ta tak začne možná i pod vlivem zdejšího lahodného vína a opravdu malebné krajiny přehodnocovat svůj partnerský vztah i rozhodnutí žít v rušném velkoměstě jako je New York.

  Shodou okolností pak v jednom malém vinařství dostane pracovní nabídku. Jenže toto vinařství má finanční problémy a dostat se z nich by jim mohla pomoci právě ekonomicky vzdělaná Hannah. Okolní krajina ji uchvátila a stejně tak syn majitelů. Po hádce s Ethanem se nakonec rozhodne k razantnímu kroku. Přijme tuto práci, přestože není finančně nijak závratná, a rozhodne se rodině pomoci jejich vinařství zachránit a dokonce rozšířit jejich podnikání.

  Hannah čeká léto plné práce a snaha najít cestu sama k sobě. Dokáže to? A čeká ji na konci cesty i odměna v podobě nové lásky? Kniha je příjemnou oddechovkou, u které si odpočinete a nasajete i trochu atmosféry z vinařského prostředí, takže máte hned chuť otevřít si ke čtení lahev lahodného vína.

Přidat recenzi

Děkujeme za váš názor a ochotu sdílet se všemi vaší zkušenost. Váš e-mail nezveřejníme.