Sleva

Naplněná proroctví

Věštby vždy lákaly a lákají i dneska… Kdo by rád nepoznal, co ho čeká? Nebo celé lidstvo? Vybrali jsme na dvě desítky příběhů, které vyprávějí (třebaže fiktivní) přímí účastníci dávných i novějších proroctví, jež se skutečně vyplnila. Dočtete se třeba o vraždícím rytíři von Kahlbutzovi, jenž dosáhl osvobozujícího rozsudku po své přísaze: „Pokud neříkám pravdu, nechť moje tělo nikdy nezpráchniví!“; o umírajícím lvu Mohamedovi, jenž se loučí s císařem Rudolfem II., a současně ho zve na setkání o několik dní později; o Albrechtovi z Valdštejna a Keplerově horoskopu; o „šílené“ věštbě vybízející Athéňany, aby se bránili za dřevěnými hradbami; o Zimním králi, jenž neuvěřil věštbě a vědomě dělal, před čím ho varovala; o Rasputinovi a výstřelech v domě Ipatěva a mnoho dalších…

299  224  včetně DPH

 • Formát: 140 × 210 mm
 • Rozsah: 224 stran
 • Vazba: vázaná
 • EAN: 9788075462213
 • Rok vydání: 2019

Recenze Naplněná proroctví

 1. Zdenka z Medvědí oázy

  Od nepaměti se mezi lidmi vyprávějí proroctví a věštby, které mají varovat. Ne všechna se vyplní, ale najdou se i takové, které se splní do puntíku nebo jen s malou odchylkou. Jaromír Jindra nám takové představuje díky svým krátkým příběhům. Příběhům, které mají reálný základ a zbytek jen jen na fantazii a toho, jestli tyto kousky skládačky z historie dokážete přijmout i vy.

  Fortuna Libri v těchto dnech vydalo zajímavou knihu z pera českého autora Jaromíra Jindry. Knihu jsem si vybrala ze zvědavosti, protože je to mé první setkání s ním. Zaznamenala jsem již dříve jeho knihy, ale neměla odvahu je zkusit. To jsem napravila teď a musím se pochválit, jak dobře jsem si vybrala.
  Jsem milovník historie a tohle bylo celé takové tajemné. Anotace nakousla pár střípků z knihy, ale i tak jsem netušila, co si pod tím vším představit. Proto jsem byla moc mile překvapená, když jsem knihu doma držela v ruce. Ona i obálka má své kouzlo s tajemstvím za zavřenými dveřmi.
  Krátké příběhy od dávných věků až po nedávnou historii vás provází na každé stránce. Pokaždé dostanete i na konci malé vysvětlení – fakt k danému příběhu. Ať už se jedná o Schody do nebe, které se dotýkají slavné Babylonské věže. Podejte mi meč a příběh s Alexandrem Velikým nebo třeba o Libušinu věštbu a Do roka a do dne…
  Každé nahlédnutí do oněch dávných dob je jako malé divadlo jen pro vás. Vy sledujete jako tichý divák naplnění proroctví, která byla předpovězena. Ne vždy jim dával přímí účastník valný význam, ale i přesto se tak stalo. Jindy, jako třeba slavný Albrecht z Valdštejna si nechává vypracovat svůj horoskop od Johannese Keplera a to hned dvakrát. Pokaždé se jeho věštba vyplní. A o čem že ta věštba byla? To si přečtěte sami a i ty další, které vás jistě zaujmou.

  Knihu tedy doporučuji milovníkům historie a nejen jim. Máte rádi záhady a rádi si ověřuje fakta? Tak proč to nezkusit i zde? Už jen proto, že většina příběhů se odehrává hlavně naší krásné české zemi a napsal ji velmi příjemným způsobem český autor.

 2. Daramegan

  Přiznám se, že kniha Naplněná proroctví mi nějakou dobu ležela na poličce, a já pořád neměla touhu ji otevřít. Ale včera uzrál čas a asi v pravou chvíli, protože jsem ji doslova zhltla na jeden zátah.
  Vždycky mě zajímaly tajemné věci, a zajímají dál, a mezi tyto věci řadím i věštby jako takové, protože někdy dokázali věštci nemožné. Byla jsem velmi mile překvapena, jak se autor pustil do příběhů, které jsou ve svých faktických bodech čtenářům známé, a ač pomocí fiktivních postav, dokázal napsat vyprávění, u kterého nebudete o ničem pochybovat a věřit každé řádce, každému slovu.
  http://daramegan.cz/recenze/naplnena-proroctvi-jaromir-jindra/

Přidat recenzi

Děkujeme za váš názor a ochotu sdílet se všemi vaší zkušenost. Váš e-mail nezveřejníme.