UŠETŘÍTE 20%

Heidi, děvčátko z hor

Dojemný okouzlující příběh o holčičce Heidi zná celý svět. Příběh napsala autorka před více než 100 lety, ale je stále živý. Jitka Škápíková ho s pochopením a láskou převyprávěla pro dnešní děti.

Heidi přišla o oba rodiče a nemá se o ni kdo starat. Jediný nejbližší příbuzný je dědeček, který žije vysoko v horách. Drsná alpská příroda a dlouholetá samota způsobily, že je z něj široko daleko vyhlášený mrzout. Když k němu teta Heidi přivede, rozhodně není nijak nadšený. Co si počne s malou holkou? Ani pro městské děvčátko není jednoduché zvyknout si na nový život a na mrzutého dědečka…

239  včetně DPH

 • Formát: 195 x 250 mm
 • Rozsah: 104 stran
 • Vazba: vázaná
 • EAN: 9788075462114
 • Rok vydání: 2019
Hmotnost2 kg

2 recenze Heidi, děvčátko z hor

 1. Daramegan

  Musím říct, že si nakladatelství s touto publikací pohrálo a jsem ráda, že se mi kniha dostala do rukou, že jsem si ji mohla přečíst. Ač už dávno nesplňuji věkové podmínky cílové skupiny, s radostí jsem se začetla do tohoto jemného, citlivého příběhu, kde je tááák dojemný konec, že bych to opravdu nečekala.
  http://daramegan.cz/recenze/heidi-devcatko-z-hor-johanna-spyriova-prevypravela-jitka-skapikova/

 2. Barbora Javorková, blog Zápisky jedné knihovnice

  Knížku bych doporučila dětem tak od osmi let, které už dokážou pochopit, že život není někdy lehký a může do něj zasáhnout třeba smrt. Určitě si o příběhu budou chtít povídat, je napsán tak, že si o otázky zvídavých čtenářů přímo říká. Navíc seznamuje se životem v drsných Alpách, Heidi nezná televizi ani rádio, o mobilním telefonu ani nemluvě. Přestože Johanna Spyriová knížku napsala na sklonku 19. století, je nadčasová a díky převyprávění Jitky Škápíkové i srozumitelná dnešním malým čtenářům.
  https://knihomilka.home.blog/2019/12/17/heidi-devcatko-z-hor/

Přidat recenzi

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *