UŠETŘÍTE 20%

František Štěpán Lotrinský

, ,

František Štěpán Lotrinský, muž stojící ve stínu své slavné ženy, anebo císař Svaté římské říše, úspěšný pod­nikatel a rovnocenný partner? Silný muž, toužící po klidu, milující manžel a otec, anebo slaboch, který utíkal ke svým koníčkům, blízkým přátelům a milenkám, či snad geniální obchodník?

Prosadit se vedle osobnosti typu Marie Terezie není snadné a může to být o to těžší, když je vaše manželka jednou z nej­významnějších panovnic Evropy. Marie Terezie byla tempe­ramentní, sebevědomá žena, která nedovolila, aby někdo za­sahoval do jejích rozhodnutí, a to nejen v životě rodinném, ale hlavně v oblasti politiky. František Štěpán se jí na tomto poli nemohl rovnat, proto hledal jiné uplatnění. A byl úspěšný. Projevil se jako velmi talentovaný podnikatel, který několikrát zachránil státní kasu a svou manželku před bankrotem. Byl to pozoruhodný člověk, který nehýbal s historií ani se do ní nezapsal velkými hrdinskými činy, byl mužem v pozadí, který skrytě a úspěšně tahal za nitky velké politiky.

V tomto strhujícím historickém románu se dozvíte, zda je možné pozměnit oblíbený citát a tvrdit, že za každou úspěšnou ženou stojí muž.

367 

  • Formát: 140 × 210 mm
  • Rozsah: 512 stran
  • Vazba: tvrdá vazba
  • EAN: 9788075463395
  • Rok vydání: 2021

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí „František Štěpán Lotrinský“

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *