edice Fortuna Litera

Projekt potomek

Projekt potomek

 • autor: Simsion Graeme
 • vazba: vázaná
 • formát: 140 x 210 mm
 • rozsah: 368 stran 
 • žánr: beletrie pro dospělé  
 • ISBN: 978-80-7321-982-6
 • EAN: 9788073219826
 • Projekt manželka nadchl před dvěma lety čtenáře po celém světě, fanouškem Dona Tillmana „aspergenového hrdiny“, se stali geekové v čele s Billem Gatesem. A teď se vrací zpět, a je to stále stejně společensky bezradný, roztomilý někdy na nervy lezoucí nešika…

  PROJEKT MANŽELKA BYL UKONČEN. BYL JSEM VŠAK NAPROSTO NEPŘIPRAVEN NA PROJEKT POTOMEK.

  ZDRAVÍM. Jmenuji se Don Tillman. Je mi čtyřicet jedna let. Deset měsíců a deset dní jsem ženatý s nejdokonalejší ženou na světě Rosií Jarmanovou.

  Manželství dodalo mému životu významnou komplexnost. Když jsme se přestěhovali do New Yorku, Rosie si přivezla tři kufry maximální velikosti. Opustili jsme Standardizovaný stravovací systém a dohodli se, že sex se nebude plánovat předem.

  Pak mi Rosie oznámila, že „máme co oslavovat“, a přede mnou stál úkol mnohem závažnější, než byl ten najít si partnerku.

  Pokusil jsem se řídit podle konvenčních protokolů a hledal rady u svých šesti přátel, své terapeutky a na internetu.

  Výsledkem byla síť klamu. A já se ocitl v nebezpečí odsouzení, deportace a profesionálního znemožnění.

  A ztráty Rosie. Navždycky.

  Graeme Simsion je australský spisovatel, scenárista a dramatik. Původním povoláním odborník na informační technologie a ekonom, věnuje se ekonomických a technologickým konzultacím, vyučuje budoucí konzultanty a zároveň studuje scenáristiku. Je autorem několika krátkých filmů. Za svůj debut Projekt manželka získal prestižní Literární cenu premiéra státu Victoria za nejlepší nepublikovaný román v roce 2012. Kniha zaznamenala obrovský úspěch v anglicky hovořících zemích a autorská práva se prodala do 32 zemí. Podle románu se chystá i film. V roli Rosie se představí Jeniffer Lawrence, kterou známe jako hlavní představitelku z filmové série Hunger Games. 

  Graeme Simsion žije s manželkou a dvěma dětmi v australském Melbourne. Vlastní také dům na francouzském venkově, a jak uvedl v rozhovoru pro LN v loňském roce, má v hlavě další dva romány právě odtud. Jen hlavní hrdina prý nebude Francouz.


  EN
  Rosteme s knihou