edice Fortuna Teen

Řád temnot - Kacíř a čarodějka

Řád temnot - Kacíř a čarodějka

  • autor: Gregory, Philippa
  • vazba: vázaná 
  • formát: 140 x 210 mm
  • rozsah: 272 stran
  • EAN: 9788073216658

Píše se rok 1453 a vše nasvědčuje tomu, že se blíží konec světa

Klášterní novic Luca Vero je na rozkaz tajemného cizince uprostřed noci zburcován a odvlečen ze své cely. Cizinec jej nejprve obviní z kacířství, aby mu nahnal strach a pak jej vyšle na dlouhou cestu Evropou, kde má Luca, mimořádně nadaný mladík, hledat stopy Ďábla a vykonávat soud nad zběhlými křesťany.

Lukova první cesta vede do kláštera Lucretili, kde se setkává s mladičkou abatyší Isoldou, jež se právě ocitla v nesnázích: V klášteře je proti své vůli – poslal ji sem bratr, aby se mohl zmocnit jejího dědictví  a navíc jeptišky začaly trpět podivnými vizemi, chodily ve spánku a na těle se jim objevily krvácející rány. Isolda je obviněna, že je očarovala temnou magií a má být upálena jako čarodějnice. Luca ale hledá pravého viníka…

Hrdinové tohoto příběhu čelí nejtemnějším hrůzám středověku – černé magii, vlkodlakovi i šílenství. Na cestě však nacházejí také pravdu, přátelství a dokonce lásku.

Philippa Gregory se uvedla jako historička a autorka historických románů zejména z tudorovského období – jejím prvním bestsellerem byl román The Other Boleyn Girl (To druhé Boleynovic děvče), v jehož filmovém zpracování zazářily dvě filmové megastar – Natalie Portmanová a Scarlett Johanssonová. Pak napsala několik dalších velmi úspěšných románů – jak jinak – z tudorovského období The Cousins‘ War series (Válka sestřenic), seriálu, který se dočkal televizního zpracování. Kniha, kterou máte právě v ruce, je prvním dílem další série, odehrávající se ve středověké Evropě.

Dalším velkým zájmem této spisovatelky je dobročinnost. Založila nadaci, která funguje už skoro dvacet let: Zahrady pro Gambii. Díky této nadaci se jí podařilo pomoci získat peníze na založení sto šedesáti základních škol pro nejchudší africké země. Studovala na sussexské univerzitě, titul PhD. získala na edinburské univerzitě – miluje historii a ta se stala její spisovatelskou značkou. Se svou rodinou žije na malé farmě v Yorkshiru. Své příznivce vítá na webových stránkách www.philippagregory.com

 


EN
Rosteme s knihou