edice Fortuna Praxis

Secese art deco - Antistresové omalovánky pro dospělé

Secese art deco - Antistresové omalovánky pro dospělé

 • vazba: brožovaná 
 • formát: 209 x 215 mm
 • rozsah: 168 stran 
 • žánr: omalovánky   
 • ISBN: 978-80-7321-993-2
 • EAN: 9788073219932
 • Uvolněte tělo, duši i mysl, ponořte se do harmonie tvarů a barev

  Žijeme v rychlém světě, život nezadržitelně běží a je vždy o krok před námi, stále za něčím spěcháme, za rodinou, za dětmi, za úspěchem, za štěstím. Cítíme se vyčerpaní, ale vždy se znovu a znovu zvedneme a běžíme jako o život dál a pocit fyzické i psychické únavy a vyčerpání je stále intenzivnější. Nedopusťte, aby vás spěch zničil! Řekněte: DOST! Pokuste se přibrzdit a užít si chvíle bez stresu sami nebo se svými nejbližšími. Zkuste něco naprosto jiného, pokuste se uklidnit mysl a soustředit se na něco krásného a tvořit něco krásného. Tvorba osvobozuje!

  Pokud se naučíte soustředit a radovat z jednoduchých aktivit, jakou je například soustředěné vybarvování, dosáhnete lépe pocitu a vyrovnanosti a štěstí, které si zasloužíte.

  Umění a umělecké kreslení významně k této soustředěné relaxaci přispívá. Zatímco se soustředíte na pozorné a soustředěné malování, váš stres se začne rozplývat. Přitom, jak budete pozorně sledovat, jak detailně a bez přetahování vymalovat umělecké tvary a ornamenty, vaše starosti budou postupně odplouvat…a výtvarné schopnosti ani vzdělání nejsou vůbec potřeba. Vyjadřovat se malováním může, a zároveň umí, kdokoli.

  Pro uvolnění jsou také důležité barevné kombinace. Pokud budete pravidelně relaxovat u naší knihy, přistihnete se, že podle toho, jaký den máte za sebou a s jakou náladou jste si sedli ke stolu, po takové barvě první sáhnete.

  Jak na nás působí barvy

  Modrá barva je považována za barvu klidu a harmonie. Snižuje totiž svalové napětí a zpomaluje srdeční a dechovou činnost.

  Zelená  barva je barvou rostlin a tato barva je považována za obzvlášť terapeutickou.

  Oranžová barva je barvou stimulační, která podporuje růst a má v sobě velmi pozitivní náboj.

  Červená barva dodává člověku pocit sebedůvěry a aktivity. Fialová

  Fialová barva způsobuje nejvyšší uvolnění a splynutí s přírodou.

  Radost z tvorby můžete prodloužit pro sebe, a potěšit i své okolí. Ilustraci si můžete z bloku odtrhnout a buď si sami vytvořit originální rámeček, nebo si ji nechat zarámovat.


  EN
  Rosteme s knihou